Z regionu. Nielegalna plantacja zlikwidowana
News will be here

Wspólne działania funkcjonariuszy CBŚP i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku mające na celu zwalczanie i ograniczanie przestępczości narkotykowej pozwoliły zlikwidować kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu szczecineckiego. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 143 nielegalnych krzewów wraz z sprzętem służącym do ich uprawy. W związku ze sprawą zatrzymano 3 mężczyzn.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie powiatu szczecineckiego w pomieszczeniach gospodarczych prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Szczecina w wieku  55-63 lat.

Wskutek wspólnych działań z kryminalnymi ze Szczecinka policjanci łącznie zabezpieczyli 143 krzewy, których posiadanie zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani jest zabroniona. W pomieszczeniach gospodarczych, które zostały przystosowane do masowej uprawy, sprawcy nielegalnie pobierali prąd, który zasilał wszystkie urządzenia, takie jak lampy grzewcze, wentylatory, nadmuchy i itp.

W minioną niedzielę   sąd zastosował wobec 63-letniego mieszkańca Szczecina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jeszcze dziś zapadnie decyzja co do aresztowania drugiego z zatrzymanych. Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Szczecinie

09-01-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y