Trzy miesiące aresztu za rozbój
News will be here

Dzielnicowi ze świdwińskiej jednostki zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który w sklepie spożywczym dokonał rozboju z użyciem noża na właścicielu lokalu. Sprawca używając przemocy fizycznej zażądał od sprzedawcy wydania towaru a następnie dokonał kradzieży produktów spożywczych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Białogardzie zastosował wobec podejrzanego mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie w czwartek przed godziną ósmą doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.  Wobec właściciela sklepu spożywczego została użyta siła fizyczna. Sprawca używając przemocy i grożąc uszkodzeniem ciała zabrał ze sklepu artykuły spożywcze. Pokrzywdzony niezwłocznie powiadomił telefonicznie jednostkę Policji i zrelacjonował całe zajście. Powiadomieni o zaistniałym fakcie dzielnicowi, natychmiast przystąpili do działania. Na podstawie zgromadzonych informacji, funkcjonariusze zlokalizowali 38-letniego sprawcę.

W trakcie interwencji z agresywnym mężczyzną doszło do czynnej napaści z użyciem noża na policjantach a także mężczyzna zmuszał policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej - zatrzymania osoby. Zdecydowana reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania agresora. Okazał się nim 38 - letni mężczyzna, który dobrze jest znany świdwińskiej policji. W trakcie przeszukania mężczyzny okazało się, że posiada on wbrew przepisom ustawy narkotyki w postaci amfetaminy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przez śledczych oraz charakter popełnionego czynu zadecydował o tym, że Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie wystąpił z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek Policji oraz Prokuratury, stosując wobec mężczyzny  3 - miesięczny areszt.

 

źródło: KPP w Świdwinie

18-04-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y