Rewitalizacja w gminie Świdwin. Lokalny samorząd stawia na zmiany w gospodarce ściekami
News will be here
Gmina Świdwin powiększa listę beneficjentów unijnego wsparcia Programu Regionalnego związanego z rewitalizacją przestrzeni publicznych. W Starym Przybysławiu uporządkowana zostanie gospodarka ściekowa. Budowa nowego kolektora zaplanowana na lata 2020-2021. Porozumienie, które pozwala przekazać dofinansowanie podpisali w poniedziałek, 29 lipca 2019 roku w Świdwinie, członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek oraz wójt Kazimierz Lechocki.
 
Władze gminy Świdwin z pomocą Urzędu Marszałkowskiego zdecydowały o budowie kanalizacji sanitarnej wraz z dwiema przepompowniami oraz oczyszczalnią ścieków Starym Przybysławiu. Umożliwi to przede wszystkim uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie nieskanalizowanej dotychczas miejscowości czy podniesienia standardu warunków życia mieszkańców.
 
- Nowa infrastruktura to także ogromne korzyści dla środowiska, bo przyczyni się do osiągnięcia polskich i europejskich standardów - przyznał członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek.
 
Inwestycja będzie kosztować władze gminy Świdwin ponad 2,2 mln zł. Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 dołoży do przedsięwzięcia prawie 1,7 mln zł. Prace mają ruszyć jesienią 2020 roku i zakończyć się w październiku 2021 roku. 
 
Projekt wpisuje się w założenia Osi 9 Priorytetowej Programu Operacyjnego „Infrastruktura publiczna, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. Przyznana pomoc to efekt rozstrzygniętego w pierwszym kwartale ubiegłego roku przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego konkursu. Po niedawnej aktualizacji listy beneficjentów będącej wynikiem oszczędności przy realizacji poszczególnych projektów, liczba dofinansowanych przedsięwzięć wzrosła z 48 do 54, a kwota wsparcia z blisko 100 do prawie 120 mln zł.
 
źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
30-07-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y