Jechał za szybko – stracił prawo jazdy!
News will be here

 

Policjanci ze świdwińskiej drogówki zatrzymali kierowców, który w terenie zabudowanym, w miejscach gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40, do 50 km/h, jechali z nadmierną prędkością. Za złamanie obowiązujących przepisów mężczyźni stracili prawo jazdy.

Policjanci z Ogniowa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.Mundurowi ze świdwińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali w miniony weekend uprawnienia do kierowania nieodpowiedzialnemu kierowcy z powiatu drawskiego. 48-latek jechał Mercedesem z prędkością 98 km/h,  w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Natomiast wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Redło na drodze wojewódzkiej nr 152 kierującego pojazdem Hyundai. Powodem kontroli 36 – letniego mieszkańca Świdwina była nadmierna prędkość. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. W związku z popełnionymi wykroczeniami mundurowi zatrzymali mężczyznom prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na nich mandaty  i 10 punktów karnych.

Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

żródło KPP w Świdwinie

07-05-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y