48-letni pirat drogowy ujawniony w trakcie kaskadowych działań w trzech powiatach

Funkcjonariusze ze Świdwina wspólnie z policjantami z Białogardu i Kołobrzegu przeprowadzili na terenie trzech sąsiadujących powiatów wspólne działania. Policjanci kontrolowali prędkości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań pięciu kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne z prędkością powyżej 50km/h w terenie zabudowanym, utraciło prawo jazdy na 3 miesiące.

News will be here

Celem kaskadowego pomiaru prędkości jest zatrzymanie tych kierujących, którzy po minięciu pierwszego patrolu policji przyśpieszają. Policjanci zatrzymali takich kierujących, którzy przyznawali, że byli zaskoczeni widokiem większej liczby patroli z radarem na jednej trasie w niewielkiej odległości.

Policjanci ruchu drogowego byli wyposażeni w nowoczesne urządzenie pomiarowe typu TruCam. Urządzenie to jest wyposażone w wewnętrzną kamerę cyfrową dzięki czemu kierujący zatrzymany przez patrol miał możliwości zobaczenia nie tylko prędkości z jaką się poruszał a także zdjęcia z dokładną datą i czasem i prędkości zarejestrowaną przez urządzenie.

Funkcjonariusze kontrolowali prędkość kierujących poruszających się drogą wojewódzką nr 163 . Pomiaru dokonywali w miejscowościach położonych wzdłuż drogi wojewódzkiej 163 :

    powiat świdwiński : Bolkowo, Tychówko,

    powiat białogardzki : Przegonia, Moczyłki, Karlino ul. Kołobrzeska oraz „obwodnicy Karlina” odcinek dw 163,

    powiat kołobrzeski : Dygowo, Niekanin.

     

    Prędkość kierujących mierzona była dodatkowo również przez policjantów ruchu drogowego, którzy poruszali się radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator na odcinku drogi wojewódzkiej 163 oraz drogi krajowej nr 6.

     

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 32 kierujących, którzy nie stosowali się do występującego na danym odcinku drogi ograniczenia prędkości.

Policjanci ujawnili również pięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Rekordzista z Bolkowa, to 48-letni mężczyzna mieszkaniec Poznania, który jadąc somochodem osobowym marki Volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h. Kierujący za przekroczenie prędkości o ponad 50k/h zostali ukarani mandatami karnymi oraz zostały im zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy a także otrzymali po 10 punktów karnych.

Kaskadowy pomiar prędkości tak jak i działania „Prędkość” realizowane są przez policjantów ruchu drogowego w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Przekraczanie dozwolonej prędkość stanowi największe zagrożenia dla bezpieczeństwa kierujących jak i pieszych. Kierujący muszą mieć świadomości, iż nie tylko muszą zwalniać w terenie zabudowanym gdy widzą patrol policji, ale także gdy go nie ma.

Źródło: http://swidwin.policja.gov.pl

31-03-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y