100 tys. maseczek w drodze do potrzebujących. Trafią m.in. do DPS-ów
News will be here

 

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz w czwartek, 30 kwietnia 2020 r. przekazał pierwszą część zamówienia zawierającego najpotrzebniejsze środki ochrony osobistej. Trafią one do pracowników pomocy społecznej. To głównie maseczki i termometry.


Maseczki  trafią między innymi do zachodniopomorskich: domów  pomocy społecznej, domów dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży, schronisk, noclegowni, ośrodków wsparcia, środowiskowych domów samopomocy, hospicjów, placówek opiekuńczo-wychowawczych i instytucji wspierających pieczę zastępczą czy młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

 

– Walka z COVID-19  wymaga sporych nakładów finansowych, dlatego  na początku kwietnia Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego uruchomił w trybie pilnym 2 mln zł z rezerwy kryzysowej.  Środki te przeznaczamy na zakup i środków ochrony osobistej. Dziś przekazujemy pierwszą część zamówienia zawierającą maseczki i termometry. Te akurat  trafią do pracowników instytucji pomocy społecznych ze Szczecina i okolic – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. 


Zamówienie zrealizował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Źródło: WZP.pl

04-05-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

ŚWIDWIN Pogoda
REKLAMA 1
REKLAMA 1 - MARAL-HURTOWNIA BHP
REKLAMA 2

OGŁOSZENIA

FIRMY

SONDA

Czy podoba Ci się portal eŚwidwin.pl?

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y